Незважаючи на сучасні системи антинакипу, не зайвим буде і допомогти праску впоратися з цим самим накипом. Тому важливо знати, яку воду можна заливати у праску. Для цього підійде фільтрована або спеціальна ароматизована вода для прасок. Можна використовувати і звичайну водопровідну воду, але потрібно пам'ятати про декілька нюансів. По-перше, вона підійде лише для моделей із захистом від накипу. По-друге, якщо вода занадто жорстка, її доведеться розбавляти водою дистильованою 1 до 1.

Щоб не допустити псування підошви, дотримуйтесь простих рекомендацій:

- Вибирайте праски, в яких передбачено опцію автовідключення у горизонтальному положенні.
- Синтетику гладьте тільки через тонку хустку або марлю.
- Одяг з наклейками, аплікаціями, принтами прогладжуйте з вивороту.

Але якщо на підошві все ж таки залишилися частинки пригорілої тканини або наклейки, проблему теж можна вирішити.

Якщо синтетика пригоріла, нагрійте підошву і зчистіть забруднення дерев'яною паличкою. Потім потрібно кілька разів пропрасувати фактурну тканину - підійде, наприклад, шматочок вовни або махровий рушник.

Позбутися жовтого нальоту, який утворюється через накип, допоможе ватяний диск, вата або серветка, просочені оцтом і лимонною кислотою. Можна додати кілька крапель нашатирного спирту. Якщо підошва забруднена повністю, нагрійте праску та погладьте тканину, просочену оцтом та нашатирем.

Якщо пляма невелика, допоможе перекис водню. Змочіть у ній ватяний диск чи ватну паличку і обережно очистіть пляму. За такої операції не буде стороннього запаху.
Якщо на підошві залишилися частинки полімерів, можна видалити їх рідиною для зняття лаку. Але підошва має бути холодною.

Очистити підошву допоможе і столова сіль (до неї можна додати стружку парафіну від свічки для досягнення оптимального ефекту). Поставте праску на максимальну температуру і почистіть її сіллю - бруд видаляється.

Можна скористатися і ефективним магазинним засобом – спеціальним олівцем для чищення праски. Він легко справляється з накипом, нальотом, залишками крохмалю, волокнами, що підгоріли. Праску потрібно нагріти до температури, вказаної в інструкції до олівця. Потім плавно, не поспішаючи «малюйте» олівцем по підошві, а потім витріть її насухо серветкою. Підошва стане чистою і навіть краще ковзатиме по тканині. До складу олівця не входять шкідливі домішки, тому він є абсолютно безпечним при використанні.

Пам'ятайте, що навіть для найміцніших підошв згубний контакт із мочалками та абразивними засобами.