Перш ніж вибрати бездротові навушники з гарним звуком, зверніть увагу на характеристики гаджета.

Звукоізоляція
Якщо навушники не мають функції активного шумоподавлення, то при їх використанні сильно заважатимуть сторонні звуки. Це напевно заважатиме слухати музику та чути співрозмовника під час телефонної розмови. Хороші навушники моніторять зовнішні звуки і глушать їх за потреби, що помітно збільшує розряд батареї та підвищує вартість гаджета. До того ж враховуйте, що повне заглушення зовнішніх звуків є небезпечним – наприклад, ви можете не почути сигнал автомобіля.

Вакуумні навушники та повнорозмірні чудово відсікають зовнішні звуки.

Автономність

У технічних характеристиках часто вказується, як довго можуть працювати навушники на одному заряді (але це за ідеальних умов). За фактом забирайте 20-25% від зазначеної виробником.

Найдовше працюють зовнішні навушники, оскільки габарити дозволяють встановити ємний акумулятор. Не буде сюрпризів і з внутрішньоканальними навушниками, які зберігаються в кейс-зарядці – після використання просто покладіть їх на місце зберігання і вони пасивно заповнюватимуть свій заряд. Але й сам кейс теж потрібно періодично заряджати.

Якість мікрофону
Мікрофон має бути вбудованим, тоді вам не доведеться жертвувати зовнішнім виглядом та габаритами, але тут зазвичай страждає звук. Можна вибрати навушники з зовнішнім мікрофоном, з ним співрозмовник почує вас краще, але цей варіант більше підійде для стаціонарного користування.

Характеристики аудіо
Погана якість звуку часто стає причиною швидкої перевтоми і навіть може виникнути біль голови.

Ось основні характеристики, на які слід звертати увагу:

Чутливість – це рівень гучності. Щоб не страждати від занадто тихого звуку, вибирайте моделі з чутливістю не нижче 95 дБ. При цьому важливо пам'ятати, що занадто тривале прослуховування гучної музики може спричинити проблеми зі слухом.
Частотний діапазон, що визначає діапазон звуків, які може відтворювати гаджет. Для людського слуху є діапазон 20-20000 Гц. Вибирайте моделі, в яких зазначені частоти такого діапазону. Так навушники будуть виробляти лише доступні для вуха звуки.

Опір (імпеданс) відповідає за гучність та загальну якість звучання. Оптимальний показник для мобільних пристроїв – 16-32 Ом. А якщо ви збираєтеся використовувати навушники будинку для стаціонарних пристроїв, вибирайте варіанти з вищими показниками.

Додаткові функції
Крім базових критеріїв, звертайте увагу на додаткові, а саме, наскільки зручно вам користуватиметься навушниками.

Функція підключення кабелю дозволяє користуватися навушниками навіть коли розрядився акумулятор. Ви можете приєднати провід і користуватися як звичайними.

Вага гарнітури впливає не лише на зручність, а й на безпеку використання. Гранична вага вважається 300 г, інакше вони можуть тиснути на голову, створюючи дискомфорт і викликаючи біль.

Акустичне оформлення навушників – динаміки повністю або частково відкриті. Головний мінус – те, що ви слухаєте, чутимуть і оточуючі.

Наявність регулятора гучності дозволить вам не лізти вкотре в кишеню за телефоном.

Для геймерів має значення система об'ємного звучання, де максимально реалістично передаються звуки, постріли та вибухи. Додатково може бути і вібровідгук.