Використовуйте лише особисті пристрої.
Робіть покупки, заходьте до свого інтернет-банку або мобільного банку тільки з особистого комп'ютера, планшета та смартфона. Обов'язково ставте пароль.
Захистіться від вірусів
Обов'язково поставте антивірус на всіх своїх пристроях, включаючи мобільні, та регулярно оновлюйте їх. Хороший антивірусний пакет завжди включає захист від фішингу та вірусних програм.
Вибирайте безпечні сайти
- набирайте інтернет-адресу банку вручну, а ще краще зберігайте в закладках адреси ваших банків, держорганів та інших організацій.
- завжди перевіряйте адресний рядок браузера. Іноді можна потрапити на фішинговий сайт під час переходу з однієї сторінки відомого вам порталу на іншу.
- здійснюйте покупки тільки на сайтах, які забезпечують безпечне з'єднання. Адреса такого ресурсу починається з https://. В рядку адреси є значок у вигляді закритого замка.
Використовуйте систему безпечних платежів
Коли ви переходите на сторінку оплати, шукайте логотипи програм MasterCard SecureCode, Visa Secure та Mir Accept. Ці програми, за допомогою технології 3D-Secure, додатково захищають вас під час покупок в інтернеті.
Заведіть окрему картку для покупок в інтернеті
Якщо ви часто робите покупки або оплачуєте послуги в інтернеті, наприклад, телефонний зв'язок або штрафи, безпечніше використовувати для цього окрему картку. Вносите на неї лише ту суму, яку збираєтеся витратити, та встановіть ліміт за кількістю операцій на добу. Деякі банки дозволяють створити віртуальні карти, які дійсні лише для однієї онлайн-покупки.
Нікому не повідомляйте персональну інформацію
Найчастіше в крадіжці коштів з рахунку винні зовсім не банки, платіжні системи чи онлайн-магазини, а довірливі користувачі. Шахраї знають безліч хитрощів, щоб втертися до вас у довіру. І ваше завдання на ці хитрощі не потрапити. Ніколи не повідомляйте стороннім дані своєї картки, персональні дані та коди із СМС.
Підключіть SMS-повідомлення про операції по карті
У цьому випадку ви відразу дізнаєтеся про платіж, якого ви не здійснювали, і зможете швидко відреагувати: заблокувати картку і опротестувати операцію.