Найбюджетніші моделі мають звичайні металеві пластини без покриття. Такі випрямлячі не варто використовувати навіть на жорсткому волоссі - є великий шанс їх спалити.

Сучасні якісні випрямлячі використовують такі матеріали для покриття:

Кераміка: щадний матеріал, який рівномірно розігрівається і випрямляє не сильно жорстке волосся з першого разу. Щоправда, кераміка може розбитися від ударів, а ще пластини швидко брудняться – потрібно регулярно протирати спиртом, щоб очистити.

Турмалін: покриття коштує дорожче, підходить для ослабленого волосся. Матеріал при нагріванні виділяє негативно заряджені іони, що дозволяє волоссю зберегти вологу. Після укладання вони виглядають блискучими, тому що іони додатково закривають лусочки волосся.

Тефлон: пластини забезпечують ідеальне ковзання, волосся не прилипає, навіть якщо на них є засоби для укладки. Тефлонове покриття підходить для тонкого волосся. Щоправда, воно легко дряпається.

Титан: праска ідеальна для професійного використання, в т.ч. та для кератинового випрямлення. Нагрівається сильно, тому підходить для жорсткого волосся.

Температура
Деякі прасування можуть працювати лише на одній температурі. Це не зовсім зручно, оскільки стан волосся може змінюватись. Зручніші моделі, які дозволяють вибрати або діапазон температури, або точне її значення.

Температура повинна вибиратися залежно від стану волосся:

до 150 °С: тонкі, пофарбовані та освітлені;

до 180 ° С: здорові;

190–200 °C: неслухняні, сильно кучеряві та жорсткі.

Насадки
Деякі випрямлячі мають насадки, що дозволяє одним приладом створювати різні зачіски.

У набір до прасок можуть йти такі насадки:

Щипці для завивки: дозволяють створювати локони. Це може бути одна насадка або кілька різних розмірів.

Щипці-гофре: створюють ефект гармошки, а також прикореневий об'єм.

Спіралеподібна насадка: формує м'які локони.

До речі, на нашому сайті є дуже гідний варіант прасування для Вашого волосся.

Подивитися можна тут.